ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 13:59

BTSO yeni başkanını seçiyor


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) meclis ve komite seçimleri başladı. Yer yer tartışmaların yaşandığı seçimlere katılım yüksek oldu.

Yaklaşık 34 bin üyesi bulunan BTSO'da sabah saat 09.00'dan itibaren oy kullanılmaya başlandı. 51 komite üyesi ve 128 meclis üyesinin belirleneceği seçimler için BTSO binasında 56 sandık kuruldu. Oy kullanma hakkı olan 23 bin üyeden en az 15 bininin oy kullanması bekleniyor. Bu günkü meclis üyelerinin belirlenmesinin ardından önümüzdeki hafta 14 Mayıs tarihinde ise asıl seçime geçilecek. 14 Mayıs'ta ise bugün seçilecek olan meclis üyeleri, başkan, yönetim kurulu, meclis başkanı, TOBB delegeleri, disiplin kurulu ve komisyonları seçecek.

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan BTSO Başkan adayı Bursa 2023 Platformu Başkanı İbrahim Burkay, seçimlerin Bursa için bir dönüm noktası olduğunun altını çizerek, "Yola çıktığımız günden beri söylemini tekrarladığımız olay aslında Bursa iş dünyasının bu kuruma sahip çıkması. Bu kurumun kuruluş amacına uygun faaliyetlerini gerçekleştirecek yapıya kavuşması için Bursa 2023 platformu olarak yola çıktık. Bugün Bursa’ya yakışan bir katılım var. İş dünyasının bütün dinamikleri burada. Çok güzel bir seçim ortamı var. Hiç bir olumsuz olayın olmaması çok sevindirici. Burada her sandıkta 2- 3 liste olmasına rağmen, bakıyorum iş dünyası birbiriyle barışık insanlardan oluştuğu için netice itibariyle herkes proje bazlı yarışıyor. Bu seçimin galibi Bursa olacaktır. Ben öyle ümit ediyorum. 2 aydır yaptığımız çalışmanın meyvesini de bugün akşam alacağız. Ortaya koyduğumuz vizyonumuzu hayata geçirmen ve projeleri hayata geçirmek adına önümüzdeki dönem için yetki alacağımıza kalpten inanıyorum. Bursa için de önümüzdeki döneme ışık tutacak seçimin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnşallah hakkımızda hayırlı olan gerçekleşir." şeklinde konuştu.

Başkan adaylarından İlhan Parseker ise, "Artık sözler bitti, iş oylamaya geldi. Bugün bütün üyelerimizi oylarını kullanıyor. Tabii kalabalıktan insanlar oylarını kullanırken biraz zorlanıyor, ama bunun başka bir çaresi de yok. Onlara şimdiden teşekkür ediyoruz. Bu sıcak günde bu kalabalık içinde oy kullanıyorlar. Odamıza, şehrimize, iş dünyamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

BTSO Başkanı Celal Sönmez de oyunu kullandı. Centilmence yarışan adaylara başarı dileyen Sönmez, özellikle Parseker’e sıcak ilgi gösterip oy kullanırken beraber fotoğraf çektirdi. Akşam saat 17.00'ye kadar sürecek seçimlerin ardından bu ayın 14'ünde BTSO'nun yeni başkanı seçilecek.

SEÇİM GERGİN BAŞLADI

Bu yılki seçime iki adayla girilen BTSO’da seçimler gergin başladı. Başkan adaylarından İbrahim Burkay'ın sandıkları gezdiği sırada tartışma yaşandı. İki adayın taraftarlarının da tartışmaya katılması ile kısa süreli itişme yaşandı. Tartışmanın arasında kalan bir kadın görevli ise kısa süreli fenalık geçirdi. Kadına ilk müdahalesi salonda bulunan 112 sağlık ekipleri tarafından yapıldıktan sonra ambulansa götürüldü.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER