ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 17:39

Branş öğretmenlerine farkındalık semineri

Branş öğretmenlerine farkındalık semineri


Aksaray'da ortaokullarda görev yapan branş öğretmenlerine yönelik 'Ölçme ve Değerlendirme Farkındalık' seminerleri veriliyor.

Temel eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sisteminde yapılan değişikliklerle birlikte Türkçe, Fen ve Teknoloji, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerinden ortak sınav yapılmaya başlandı. Bu nedenle ilköğretim kurumlarında görev yapan branş öğretmenlerinin ölçme değerlendirme konusundaki farkındalıklarının artırılması amacıyla ölçme ve değerlendirme farkındalık seminerleri düzenleniyor. 15 saat olarak düzenlenen seminerler Milli Eğitim Müdürlüğü il eğitim denetmenleri İlhami Sarıçam, Güngör Şahin ve Aksaray Üniversitesi öğretim görevlileri Yrd. Doç. Dr. Kamil Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Gökhan Arastaman ile Yrd. Doç. Dr. Didem Kılıç tarafından veriliyor.

Seminerlerde ölçme ve değerlendirmede temel kavramlar, ölçme çeşitleri ve uygulama biçimleri, ölçmede hata türleri, değerlendirme çeşitleri ve ölçme aracı geliştirme gibi konu başlıklarında eğitimler veriliyor. Eğitimler sonunda, gelecekteki öğrenme süreçlerini planlamak, öğrencileri tanıyıp stratejiler belirlemek, öğretim programlarının yeterliliğini belirlemeye yönelik bilgi toplamak, öğrencilerin yeteneklerinin hem kendileri hem de öğretmenler tarafından farkındalığını sağlamak hedefleniyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER