ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 14:31

Bozok Üniversitesi'nde oryantasyon eğitimi programı başladı


Yozgat Bozok Üniversitesi'ne yeni kayıt yaptıran öğrencilerin, üniversite ve çevreyle uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacı ile üniversite tarafından düzenlenen 'Oryantasyon programı' başladı. Program kapsamında öğrenciler, yeni arkadaşlarla birlikte olmanın yanı sıra, üniversitenin tüm birimlerini ve hocalarını tanıma fırsatı yakaladı. Uluslararası ofis, öğrenci kulüpleri ve kazanmış oldukları fakülteler hakkında ayrıntılı bilgilere erişen öğrenciler, kampüs hayatının mini bir provasını da yapma imkanı buldu.

Üniversitenin Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Yumak, Rektör Yardımcısı Tarım ve Doğa Bilimler Fakülte Dekanı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Seyfullah Türkmen, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat Çetin ve Yrd. Doç. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Yumak, 2013-2014 eğitim öğretim yılı dolayısyla yeni kayıt olan öğrencilerle tanışmak, üniversite ve şehir hakkında bilgiler vermek amacıyla oryantasyon eğitimi programı düzenlendiklerini söyledi. Yumak, "Öğrencilerimizin kampüs hayatına ve şehre daha kolay adaptasyon ve uyum sağlamaları için üniversite olarak her tür kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Bozok Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilerimize aramıza hoş geldiniz diyor, yeni eğitim-öğretim yılının hem öğrencilerimiz hem de üniversitemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Üniversite tanıtım filmi gösteriminin ardından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu ile Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Güçlü de fakülteleri hakkında sinevizyon eşliğinde bilgi verdi.

Oryantasyon eğitimi programı kapsamında öğrenciler yanlarındaki rehberler eşliğindeYozgat’ın tarihi Hayri İnal Konağı’nı, Türkiye’nin ilk milli parkı olan Çamlık Milli Parkı’nı gezerek Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisleri’nde şehri kuşbakışı izlemenin tadını çıkardı. Yapılan şehir turunun ardından öğrenci kafilesi, yapılan oryantasyon eğitimi programının oldukça verimli geçtiğine dikkat çekip duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yapılan tanıtımların ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekilip kampüs turu yapıldı. Daha sonra öğrencilere öğle yemeği ikram edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER