ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 18:33

Boydak Koleji gönülleri fethetti


Sinop Özel Huriye Boydak İlköğretim Okulu öğrencileri anlamlı bir faaliyete imza attı. Okulun, öğrenci, veli ve öğretmenleri Van merkeze bağlı Çakırbey İlkokulu'nda öğrencilerine giysi, ayakkabı, diş macunu, diş fırçası, oyuncak ve kırtasiye yardımı yaptı.

Toplumsal barışa katkıda bulunmak, doğu ile batı, kuzey ile güney arasında kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek amacıyla yola çıkan Boydak Koleji öğrencileri, okul müdürü Recep Varol eşliğinde doktorlar, öğretmenler ve veliler Van Çakırbey İlkokulu'na ziyarette bulundu. Hem hediyeleri kardeş okul öğrencilerine ulaştırdılar hem de çocukları sağlık taramasından geçirdiler.

Kardeş okulu yerinde inceleme imkanı bulduklarını söyleyen Recep Varol, “Çocukların yaşadıkları ortamı görünce çok etkilendim ve buraya gelmekten büyük mutluluk duydum. Onların yüzlerinin gülmesinde azıcık katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Onların simalarının tebessümünde katkısı olan bütün veli ve öğrencilerimize de çok teşekkür ediyoruz. Aslında buraya bütün öğrencilerimizi ve velilerimizi getirmeyi planladık, mesafe uzak olduğu için bu mümkün olmadı. Ancak asıl olan gönüllerin bir olmasıdır. Bizler, dünyanın neresinde olursa olsun zor durumda bulunan her insana, asla karşılık beklemeden el uzatan nesillerin torunlarıyız, çocuklarıyız. Biz de Van ilimize bu duygu ve düşünceyle geldik. Çok sıcak, çok samimi bir şekilde karşılandık. Gerek köy halkı gerekse çocuklar daha köye girer girmez bizleri karşılayarak burada bulunmamızdan çok memnun olduklarını ifade edip, evlerinde misafir etmek istediler. Bizler de fırsatını bulduğumuz ilk an onları Sinop’ta ağırlamayı planlıyoruz.” dedi.

Çakırbey İlkokul Müdürü Sinan Aydemir de Boydak Koleji'ne desteklerinden dolayı teşekkür ederek, bu tür projelerle yalnızca okulların değil bölge halkının da kardeşliğinin kazanıldığını söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER