ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 20:03

Boydak ailesi Melikşah’a Yabancı Diller Yüksekokulu binası yaptırıyor

Boydak ailesi Melikşaha Yabancı Diller Yüksekokulu binası yaptırıyor


Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ve eşi Şennur Boydak adına Melikşah Üniversitesi’ne yaptırılacak Yabancı Diller Yüksekokulu binasının temeli atıldı.

Törene Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Nurettin Okandan, İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Arslan, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem ve davetliler katıldı.

"Bugün burada Melikşah Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nun temelini atıyoruz." diyerek söze başlayan Hacı Boydak, “İnşallah gece gündüz demeden çalışarak yeni eğitim-öğretim yılının başına burayı yetiştireceğiz ve buradan pırıl pırıl gençlerimiz talebelerimiz yetişecek. Vatanımıza milletimize hayırlı evlatlar yetiştireceğiz. Rahmetli Özal hep söylerdi, 'En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır' diye. Biz de buradan insanlığa yatırım yapacağız.” dedi.

Yabancı dil öğrenmenin öneminden bahseden Boydak, "Böyle bir günde burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Aslında yabancı dil bilmemek çok büyük bir eksiklik. Günümüzde en az iki yabancı dil bilmesi lazım gençlerimizin. Hatta bazı tanıdıklarım var 7 tane yabancı dil biliyor. Gençlerimizin yabancı dillerini daha güzel bir ortamda öğrenmesi adına bizim bu fakülteye ihtiyacımız vardı. İnşallah burası bu eksiği kapatacak.” şeklinde konuştu.

Yeni eğitim-öğretim dönemine bitirilmesi planlanan Melikşah Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu binası, bin 600 metrekare olup içeresinde 40 derslik yer alacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER