ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 10:44

"Bosna Hersek fırsatlar ülkesi"

"Bosna Hersek fırsatlar ülkesi"


Bosna Hersek ile İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı’nın (BİGMEV) organizasyonuyla Bosna Hersek’e giden işadamları, Bosna Hersek’in Türk yatırımcılar için 'fırsatlar ülkesi' olduğu görüşünde birleşti.
BİGMEV Genel Müdürü Erol Çetinkaya, Bosna Hersek’in stratejik konumu, doğal zenginlikleri ve kalifiye işgücü potansiyeliyle cazip fırsatlar içerdiğini, bu yüzden son dönemde bu ülkeye çok sayıda işadamının bu ülkeye gittiğini belirtti.

Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ticari, kültürel ve bilimsel işbirliğini desteklemek amacıyla faaliyet gösterdiklerini, bu bağlamda iki ülke arasında köprü vazifesi gördüklerini ifade eden Çetinkaya, "Geziye yaklaşık 15 işadamı katıldı. İş gezisi kapsamında hem tesis ziyaretleri yapıldı, hem de Bosna Hersek’teki BİGMEV merkezinde ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi." dedi.

İş gezisi programı sırasında Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomi Bakan Yardımcısı Ermina Salkicevic ile bir toplantı yapıldığını bildiren Çetinkaya, "Sayın Salkicevic, Türk yatırımcıları ülkesine davet etti. Bosna Hersek devleti yetkilileri Türk yatırımcılar için bütün kapıları sonuna kadar açıyor ve gereken her türlü kolaylığı gösteriyor." diye konuştu.

Çetinkaya, geziye katılan işadamlarının temaslara devam edeceklerini ve tarafların anlaşmaları durumunda bazı işbirliklerinin de hayata geçirileceğini söyledi. Mobilya, enerji, gümrük, inşaat alanlarında faaliyet gösteren işadamlarının, Bosna Hersek’in bir fırsatlar ülkesi olduğunu kaydetti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER