ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 11:59

Bornova Belediyesi köy camisine güneş paneli yaptıracak

Bornova Belediyesi köy camisine güneş paneli yaptıracak


İzmir'in Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Ramazan ayından önce tamamen yenilenen Kavaklıdere Camisi’nin açılış törenine katıldı. Sındır, Kütahya çinileriyle göz kamaştıran camiyi elektrik faturası yükünden kurtarmak için güneş enerjisi paneli yaptırma sözü verdi.

Sorumluluk alanında olmasa da ilçe sınırları içindeki köylere her türlü desteği veren Başkan Sındır, Kavaklıdere Köyü Camisi'nin açılış törenine katıldı. Tamamen yenilenen caminin açılış kurdelesini Bornova Kaymakamı Hakkı Uzun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Çakıral, İlçe Müftüsü Muhammet İnceoğlu ve Köy Muhtarı Yunus Baycan’la birlikte kesti. Türkiye’de ve dünyada pek çok tarihi camiyi görme şansı bulduğunu belirten Sındır, "Bu cami de mimarisiyle geleceğe taşınacak çok özel bir cami olmuş. Bu anlamda emeği geçen herkesi kutluyorum. İslam’ın bir hoşgörü dini olduğunu unutmayalım. Şu kutsal Ramazan ayında aramızdaki bütün kırgınlıklara, ayrılıklara son verelim ve kardeşlik sofralarında biraraya gelelim." dedi. Başkan Sındır, caminin elektrik ihtiyacının karşılanarak masrafların düşürülmesi için güneş enerjisi paneli yapma sözü de verdi. Başkan

Muhtar Baycan ise, "Başkana çok teşekkür ediyoruz. Belediyeye bağlı değiliz ama en büyük desteği kendilerinden görüyoruz," dedi. Kaymakam Uzun da caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederken İslam dünyasına hayırlı Ramazan'lar diledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER