ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 18:44

Boğazlıyan’da 40. yılını dolduran gazeteye teşekkür belgesi

Boğazlıyanda 40. yılını dolduran gazeteye teşekkür belgesi


Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde 25. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında yerel yayın yapan Çağlayan Gazetesi’ne teşekkür belgesi verildi.

Boğazlıyan Kaymakamı Ahmet Dilsiz, beraberinde Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Susar ve vergi dairesi personeli ile birlikte gazete bürosunu ziyaret etti. Kaymakam Dilsiz, ziyarette 41 yıldır Boğazlıyan’da yayın hayatını sürdüren gazeteyi tebrik etti. Gazetelerin de kamu görevini yerine getirdiğini belirten Dilsiz, kutlanılan vergi haftasının devletin temel ve ekonomik kaynağını oluşturduğunu ve sağlıktan eğitime, altyapıdan güvenliğe ve bir çok hizmetlerin alınan vergilerle sağlandığını söyledi.

Boğazlıyan Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Susar ise vergi haftasının amacının, kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması olduğunu belirtti. Toplumda ve özellikle yarının mükellefleri ya da ülkenin yöneticileri olacak çocuklara da sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulmasının amaçlandığını kaydeden Susar, "Mükellef ve idare ilişkilerinin uyumlu bir hale getirilmesi amaçlanıyor. Bilindiği üzere devlet hizmetlerinin götürülmesi için kaynağa ihtiyaç vardır. Bu kaynaklar içerisinde en sağlıklı olanı vergi gelirleridir." diye konuştu. Konuşmalardan sonra Kaymakam Ahmet Dilsiz, gazetenin imtiyaz sahibi Ayhan Tarikci’ye teşekkür belgesi verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER