ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 15:40

Bodrum'da yaralı caretta caretta bulundu


Bodrum'da denizde yaralı caretta caretta bulundu.
Alınan bilgiye göre, Bodrum'a bağlı Gündoğan beldesi sahilinde sabah saatlerinde avlanmaya çıkan amatör balıkçılar, deniz üzerinde hareketsiz halde buldukları caretta carettayı bota aldı. Balıkçılarca kıyıya getirilen kaplumbağa için AKUT ekiplerinden yardım istendi.
Vatandaşların bilgi vermesi üzerine bölgeye gelen AKUT Bodrum ekibi, yaralı kaplumbağayı bir halıya sardı. Susuz kalmaması için üzerine deniz suyu dökülen caretta caretta, daha sonra Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gönderildi.
Yaralı kaplumbağayı bulan Rengiz Dengel, caretta carettayı hareketsiz şekilde gördüklerini ve bota alarak kıyıya çıkarttıklarını söyledi. AKUT Bodrum Lideri Saadettin Uslu ise ihbar üzerine bölgeye geldiklerini anlatarak, "Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ni arayarak yetkililerle görüştük. Şimdi aracımızla Dalyan'a götürüyoruz. Sağ yüzgecinde bir yarası var. Caretta caretta yaklaşık 70 santim uzunluğunda ve 25 kilogram ağırlığında" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER