ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 07:18

Bodrum'da açık havada sahur

Bodrumda açık havada sahur


Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlık Konacık beldesinde vatandaşlar açık havada sahur yaptı. Belde sınırları içerisinde bulunan Alperenler ve Başaran Sokak sakinlerinin düzenlediği sahur programına; Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun'un yanı sıra MHP Konacık Belde Başkanı Burak Söğütlü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konacık beldesinde yaşayan vatandaşların hazırladığı sahur programına katıldıklarını belirten Belediye Başkanı Tosun, şunları söyledi: "Konacık'ta yavaş yavaş sahur geleneğini yaşatmaya çalışıyoruz. İnşallah Kadir Gecesi'nde de başka bir vatandaşımızın düzenlemiş olduğu bir sahur programına katılacağız. Ramazan ayını dolu dolu yaşıyoruz, 30 gün boyunca iftar çadırımızda belediyemiz ve iş adamlarımız tarafından düzenlenen iftar programlarımız var. Ayrıca da bu şekilde Konacık'ın muhtelif yerlerinde sahur programlarına katılmak suretiyle Ramazan ayını yaşamayı ve geçirmeyi düşünüyoruz. Sabaha yakın bu saatlerde hep birlikte olmaktan, sahur yapmaktan mutluluk duyuyorum."

Sahur yemeğinin düzenlendiği sokak sakinlerinden Türkan Atıcı ise mahalleli olarak hep birlikte bu tarz hayırlar yapılmasını istedi. Daha önceki senelerde iftar programı düzenlediklerini, bu sefer de sahur programı düzenlediklerini belirten mahalle sakinlerinden Durmuş Türkyılmaz da, "Herkes kanaatince böreğinden tut, zeytininden tut, helvasından tutun da çayına kadar destek oldular. Herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER