ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 17:33

BM, Bursa'yı çalıştaya davet etti


 Bursa Kent Konseyi, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Ankara’da organize edilecek olan ‘İstediğimiz Gelecek’ konulu çalıştayda, sürdürülebilir kalkınma ve çevre konularında yaptığı çalışmaları anlatacak.

Bursa Kent Konseyi’nin çalışmaları, uluslararası platformlarda yankı bulmaya devam ediyor. BM tarafından Ankara’da organize edilecek olan çalıştayda, Bursa Kent Konseyi katılımcıları, sürdürülebilir kalkınma ve çevre konularında edindikleri deneyim ve tecrübeleri aktaracak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, BM Kalkınma Grubu’nun, 2015 kalkınma gündeminin oluşması için 50’den fazla ülkede katılımcı işbirliği anlayışıyla 'İstediğimiz Gelecek' temalı çalıştaylar düzenlediğini söyledi. 28 Kasım tarihinde Ankara’daki toplantıda, Türkiye’de farklı alanlarda çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Bursa Kent Konseyi’nin de davet edildiğini belirten Pala, “Toplantıda, küresel anlamda tartışılan konularla ilgili yerel ve ulusal görüşler ve tecrübeler paylaşılacak. Bursa Kent Konseyi, sürdürülebilir kalkınma ve çevre konularında yaptığı çalışmalar ve fikirleriyle katkı sağlayacak. Çalışmalarımızın her platformda takip edilmesi çok önemlidir.” dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER