ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Haziran 2014 Pazartesi 11:39

Bitlis'te uyuşturucu operasyonu!

Bitliste uyuşturucu operasyonu!

Tatvan merkezli Van ve Bitlis illerinde uyuşturucu satıcı ve kullanıcılarına yönelik operasyon yapıldı.


Bitlis’in Tatvan ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekipleri tarafından Tatvan merkezli Van ve Bitlis illerinde uyuşturucu satıcı ve kullanıcılarına yönelik operasyon yapıldı.

KOM ekiplerince uyuşturucu satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik uzun süredir yapılan çalışmalar neticesinde satışa hazır vaziyette 4 parça halinde 370,52 gram esrar ve Hint keneviri tohumu, 5 parça halinde 42,57 gram eroin, ve 11 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Ayrıca olayda 22 şahıs hakkında 'uyuşturucu madde ticareti yapmak ve uyuşturucu madde kullanmak' suçlarından işlem yapıldı.

Konuyla ilgili Tatvan Kaymakamlığından yapılan açıklamada "Uyuşturucu satışına yönelik faaliyetler deşifre edildikten sonra operasyon kararı alınmış, operasyon kapsamında; Tatvan, Bitlis ve Van’da ikamet eden 22 şahıs hakkında “uyuşturucu madde ticareti yapmak ve uyuşturucu madde kullanmak” suçlarından işlem yapılmıştır. Uyuşturucu ile olan mücadelemize kararlılıkla devam edilecektir." denildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER