ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 16:48

Bitlisli sporcular Süper Ligi'nde finalde

Bitlisli sporcular Süper Liginde finalde


Muay Thai Süper Liginde mücadele eden Bitlisli 2 sporcu, Antalya'nın Manavgat ilçesinde yapılan Muay Thai Süper Ligi yarı final maçında rakiplerini yenerek finale isimlerini yazdırdılar.

Süper lig finallerinin 7 Aralık'ta Bitlis'te yapılacağını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Güven, Muay Thai Süper Ligi'nde mücadele eden Bitlisli 2 sporcu Ejder Bilgi ve Gökhan Kara'nın yarı final maçında rakiplerini yenerek finale kalmalarının sevindirici olduğunu söyledi.

Bitlisli sporcuların Manavgat'ta başarılı olmasının ardından Bitlis'te birincilik için mücadele edeceğini ifade eden Muzaffer Güven, Bitlisli sporcuların büyük başarı elde edeceğine inandığını belirti.

Organizasyonun finalinin Bitlis'te yapılacak olmasının önemine vurgu yapan Güven, şöyle konuştu: "Bu müsabakalar bir süredir Türkiye'nin değişik illerinde devam ediyordu. Yarı final maçları Manavgat'ta yapılacak. Final maçları ise ilimizde yapılacak. Bu çok sevindirici bir haber. Bir yandan ilimiz büyük bir organizasyona ev sahipliği yaparken, diğer yandan ise müsabakalar için ilimize gelecek olan yüzlerce misafirimizin de ilimiz esnaflarına da maddi anlamda büyük katıkları olacaktır. İlimizdeki müsabakaların sorunsuz geçmesi için çalışmalarımıza başladık. En büyük hedefimiz burada ki final maçlarında her 2 sporcumuzun birinci olmasıdır."
Elde edilen başarıda Antrenör Ömer Uğur’un payının büyük olduğunu kaydeden Güven elde edilen başarıdan ötürü de Antrenör Ömer Uğur’a teşekkür etti.
Bitlisli sporcular Ejder Bilgi ve Gökhan Kara ise final maçında da galip ayrılma sözü verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER