ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 23:08

Birincilere model uçak verildi


Türk Hava Kurumu Adıyaman Şubesi ile il milli eğitim müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Uçmak Bir Tutkudur” adlı kompozisyon yarışmasında dereceye girerek birinci olan Kahta Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Esra Çelebi, İkinci Özel Pİ Anadolu Lisesi Öğrencisi Berfin Karakuş ve Üçüncü olan Kahta İMKB Anadolu Lisesi Öğrencisi Rüveyda Öztürk’e Vali Mahmut Demirtaş tarafından RC model uçak hediye edildi.

Türk Hava Kurumu Adıyaman Şube Başkanı Yusuf Uğur, THK Adıyaman Şubesi olarak eğitimin amacına uygun olarak çalışma ve faaliyetlerini yürüttüklerini, Türk Hava Kurumu'nun kurulduğu günden bugüne havacılığın gelişmesini sağlamak, çocuklara ve gençlere havacılığı sevdirmek ve benimsetmek için özellikle valilik, üniversite ve il milli eğitim müdürlüğü ile işbirliği halinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Adıyamanlı gençleri havacılık alanına yönlendirmek ve bu alanı tanıtmak amacıyla 12 Kasım-14 Aralık 2012 tarihleri arasında Türk Hava Kurumu ve Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğünce “Uçmak Bir Tutkudur” adlı kompozisyon yarışması düzenlendiğini belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan Türk Hava Kurumu'nun eğitime yönelik bu tür faaliyetleri memnuniyet vericidir. Çocuklarımızı bu tür etkinliklere yönlendirebilirsek hem ülkemizin geleceğini hem de gençlerimizin geleceğini teminat altına almış olacağız. Dereceye giren bütün öğrencilerimize, onları bu yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimizi ve okullarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Buna benzer faaliyetlerimiz aratarak devam edecektir." dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere RC tipi model uçaklardan birer adet armağan ederek, öğrencileri bu yarışmaya hazırlayan öğretmenlere de birer plaket verdi.

Valilik makamında düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Türk Hava Kurumu Adıyaman Şube Başkanı Yusuf Uğur, yarışmada dereceye giren öğrenciler ile öğretmenleri katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER