ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 15:14

Birecik OSB ile çağ atlayacak

Birecik OSB ile çağ atlayacak


Birecik Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Birecik Ticaret ve Sanayi Odası’nın da katkılarıyla mevcut sanayicileri ve potansiyel yatırımcıları bir araya getirdi.

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleşen toplantıya Birecik OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Birecik OSB’de yatırım yapmayı planlayan şirket yetkilileri, Birecik TSO üyeleri, bazı kurum yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Birecik TSO Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Acar, ilçe için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını ve kendilerine güvenen Birecik esnafını mahcup etmeyeceklerini dile getirerek şunları söyledi: “Biz göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Birecik ilçemize hizmette hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık ve kaçınmayız. Malum olduğu üzere Organize Sanayi Bölgeleri o yerleşim yerinin gelişmesinde çok önemli yere sahiptir. Biz de bunun bilincinde olarak OSB’mizin bir an an önce faaliyete geçmesi için mesai harcıyoruz. Bu konuda bizlere her türlü desteği veren Kaymakamımız Fehmi Sinan Niyazi’ye de ayrıca çok teşekkür ediyorum. OSB ilçemizdeki işsizlik sorununu çözerek ilçeye çağ atlatacağına inanıyorum.”

Katılımcıların OSB durumu ve devletin teşvikleri hakkında sorularını cevaplayan Birecik OSB Müdürü Kerim Güler, “OSB geç kalınmış bir değerdir. Yıllardır farklı sebeplerden dolayı kurulamayan Birecik OSB, çok kısa bir süre içerisinde ciddi mesafeler kat ederek sona doğru yaklaşılmıştır. Bu kısa süre içerisinde Birecik’i cazibe merkezi haline getiren Birecik OSB, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki prestijli markaları da bünyesinde bulundurmaktadır. Malumunuz Birecik 6. Bölgede yer almaktadır ve devletimizin bu konuda ciddi teşvikleri vardır. Bunlarda bazıları, KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi iş veren hissesi desteği, gelir vergisi stopajı desteği, yatırım yeri tahsisi, sigorta primi desteği, faiz desteği gibi” şeklinde konuştu.

Kalkınma Ajansından uzmanlar da toplantıya katılarak sunum ve gösteri ile katılımcıları bilgilendirdi. Konuşmacılar Birecik’te Organize Sanayi Bölgesi'nin tamamlanması ile ilçenin ve çevre il ve ilçelerinin de hem ekonomik açılan hem de istihdam yönünde tüm yükünü kaldırarak ilçeye çağ atlatacağını ifade ettiler.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER