ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 13:41

"Birbirimizle daha çok kenetlenmeye ihtiyacımız var"

"Birbirimizle daha çok kenetlenmeye ihtiyacımız var"


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Memduh Büyükkıkılç, Küresel Öğrenci Kulüpleri Birliği’nin (KÖKBİR) konuğu oldu.

KÖKBİR Eğitim ve Kültür Derneği’nin, Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirdiği etkinliğe katılan Başkan Büyükkılıç, salonda bulunan gençlere kendilerini daha donanımlı bireyler olarak yetiştirmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Derneğin, kuruluş amacına uygun bir şekilde örnek bir davranış sergileyecek tutum içerisinde bulunduğunu ve bu mesajın her kesime ulaştırılması gerektiğini kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Sizin felsefeniz ve görüşünüze tüm dünyanın ihtiyacı var. Güzel ve hak olan bir yoldasınız. İnsanların bir arayış içerisinde ve olduğu bir dönemde bizlerin birbirimizle daha çok kenetlenmeye ihtiyacımız var. Bunun için sizlerin daha donanımlı bireyler olarak yetişmeniz bizim için en önemli konuların başında gelmektedir” dedi.

Kardeşliğin, sevginin ve hoşgörünün meşru bir şekilde yer almasını sağlayacak kaygıları taşıdıklarını belirten Başkan Büyükkılıç, şöyle devam etti; “Bizler bu ülkede sevginin, kardeşliğin ve hoşgörünün meşru bir şekilde yer almasını sağlayacak kaygıları güdüyoruz. Bayrağımızı, milletimizi ve devletimizi göz ardı etmeden aynı kubbenin altında olduğumuzun bilinci içerisinde daha çok kenetlenmeliyiz. Sizler iyi şartlarda eğitim aldığınız için çok şanslısınız. Bizler de bu ortamda sizlerin daha iyi şartlarda eğitim almanızı, daha iyi konumlarda bulunmanızı sağlayacak tedbirler almayı, ülkesine, bayrağına vatanına sahip çıkan bireyler olarak yetişmenizi kendimize görev olarak biliyoruz.”

Kayseri’nin 4 üniversiteyi bünyesinde barındıran önemli bir eğitim merkezi haline geldiğinden bahseden ve öğrencilerden bu durumu iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Başkan Büyükkkıç, konuşmasının sonunda ise halı saha turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER