ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 18:50

Bingöl’de çöpler düzenli toplanacak

Bingölde çöpler düzenli toplanacak


Bingöl Belediyeleri Çevre Hizmetleri Birliği (BİNÇEVBİR) ve Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay; ''Artık çöplerimizi düzenli depolama yöntemi ile bertaraf edeceğiz. 25 yıldır şehrin merkezindeki vahşi depolama alanını da ıslah edip, yeşil alan olarak değerlendireceğiz.'' dedi.

Katı Atık (Çöp) Düzenli Depolama Tesisi projesi ile kentin büyük bir sorunu olan çöp depolama işi çözüme kavuşuyor. Tesisin faaliyete girmesi ile birlikte çöplerin düzenli depolanacağını ifade eden Atalay; ''Tesisimizin faaliyete girmesi için gerekli olan kompaktör (Çöp sıkıştırma aracı) alımı için Devlet Malzeme Ofisi (DMO) kanalıyla ihale yapıldı. Kompaktör, Kdv dahil 700 bin 450 TL’ye ihale edildi. Aracımız 24 ton kapasiteli. Kompaktör’ün yurtdışından gelmesini bekliyoruz. Aracımız gelir gelmez tesisimizi işletmeye alacağız. Vahşi depolama alanı olan 84 dönümlük mevcut çöp alanını da yeşil alan olarak düzenleyeceğiz.'' diye konuştu.

Tesisin işletmeye hazır olduğunu söyleyen BİNÇEVBİR Başkanı Serdar Atalay, ''Artık çöplerimizi düzenli depolama yöntemi ile bertaraf edeceğiz. 25 yıldır şehrin merkezindeki vahşi depolama alanını da ıslah edip yeşil alan olarak değerlendireceğiz.'' dedi.

Atalay, ''Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’ne çöp dökümü başladığı andan itibaren vahşi depolama yapılan şehir merkezindeki yerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla rekreasyon alanına dönüştürme çalışmalarını başlatacağız. Bu alan park, spor ve gezinti alanı olarak işlem görmüş olacak. Bu vesileyle Bingöl 25 yıllık bir sorunundan daha kurtulmuş olacak. Bunlar Bingöl’ün yıllanmış sorunları. 2013 yılı sonu itibariyle Bingöl’ün bütün çevresel ve altyapı projeleri hayata geçirilmiş olacak ve sorunlar ortadan kalkmış olacak. BİNÇEVBİR olarak Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nden, 10 belediyemiz faydalanacak. Tesisimiz, kompaktör ve diğer ekipmanlarla birlikte yaklaşık 4 milyon TL’ye mal oldu. Katı Atık Bertaraf Tesisimiz bu yıl hizmete girecek.'' şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER