ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 10:44

Bin ‘ebru’ işadamlarına emanet


Adana Emniyet Müdürlüğü’nün suç oranının yüksek olduğu mahallelerdeki öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlanması için başlatılan ‘Biz Ebruyuz’ projesi büyütülerek dernek haline getirilip işadamlarına teslim edildi. Dernek Başkanı Gökhan Gündoğdu, birbirinden değerli yönetim kurulu üyeleri ile 1000 yoksul öğrencinin üniversite eğitimleri için 1000 sponsor aradıklarını belirterek, “Gerekirse kapı kapı gezeceğiz.” dedi.

Gökhan Gündoğdu, dernekte Şule Özülkü ve Süleyman Sönmez’in başkan yardımcıları, Remzi Kar, Suzan Ordu, Sebahattin Yumuşak, Aslan Gülter ve Bekir Kandil’in yönetim kurulu üyesi olarak yer aldığını anlatarak, “Adana’ya istihdam ve yatırım olarak hizmet eden değerli arkadaşlarımız ile böyle önemli bir sosyal konuda da taşın altına elimizi koymaktan dolayı çok mutluyuz. Polisimizin çocukların geleceği için böyle bir projeyi başlatması Adana için çok önemsenecek bir konudur.” dedi.

YILLIK 400 TL İSTİYORUZ
Projenin ilk destek isteme tanıtımının Adana Sanayi Odası’nda (ADASO) yapıldığını ve odalar ile sivil toplum kuruluşları ve işadamlarını gezmeye devam edeceklerini belirten Başkan Gökhan Gündoğdu, “Öncelikle ilk destek toplantımıza ilgi gösteren ve bizi davet eden ADASO Meclis Başkanı Hüseyin Çomu, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve tüm üyelere teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin üniversiteye hazırlık maliyeti için yıllık 400 TL istiyoruz. Valilik tarafından tahsis edilen binanın eğitim merkezine dönüştürülmesi için de çalışmalarımız devam ediyor ve inşallah bir aksilik olmazsa yılsonunda faaliyete girecek.” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER