ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 15:49

Bilim ve teknoloji gönüllülerine girişimcilik eğitimi

Bilim ve teknoloji gönüllülerine girişimcilik eğitimi


 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), çalışmalarına gönüllülükle destek veren öğrencilere ‘girişimcilik’ semineri verdi.

Bilim ve Teknoloji Merkezi, 13 farklı bilimsel alanda, 2 ile 92 yaşları arasındaki tüm bilimseverlerin bilimle vakit geçirebileceği eğlenceli ortam ve etkinlikler sunmaya devam ediyor. Üniversite öğrencilerini de gönüllülük kapsamında etkinliklerine dahil eden BTM, ziyaretçilere deney düzeneklerinin anlatılması, Avrupa Birliği ve TÜBİTAK proje yazımı, etkinlik geliştirilmesi ve organizasyonların yürütülmesi gibi konularda gönüllülerden destek alıyor. Toplumun bilimsel farkındalığının artmasına, geleceğin mucitlerinin yetişmesine ve gençlerin kariyer hedeflerinin belirlenmesine katkı sağlayan BTM’de, gönüllülere yönelik girişimcilik eğitimleri gerçekleştirildi.

Gönüllü Eğitim Sertifika programının ikincisi, TürkTicaret.Net´in ULUTEK yerleşkesindeki ofisinde, alanında başarı hikâyelerine sahip öncü kişilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Gönüllülerin kişisel gelişimlerini arttırmayı ve girişimcilik noktasında bakış açılarını genişletmeyi hedefleyen programda, TürkTicaret.Net İcra Kurulu Başkanı Murat Yanıklar, Pamukkale Turizm Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Mustafa Sönmezay, amatör astronom ve gökyüzü fotoğrafçısı Tunç Tezel ve Cenk Tezel ile sanat yönetmeni Barış Güleç, 'Hikayeni Anlat' ve 'Gelecek Atölyesi' ile tecrübelerini gençlerle paylaştı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER