ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 18:11

Bilgin, başkan yardımcısı oldu

Bilgin, başkan yardımcısı oldu


Amasya'nın Merzifon ilçesi esnaflarından Türeli Zirai Aletleri sahibi Ayhan Bilgin, üyesi olduğu Türkiye Tohum Yetiştiriciler Birliği’nin (TÜRKTOB) başkan yardımcılığı görevine getirildi.

        Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Fatih Altınay ve Merzifon Sanayici İşadamları Derneği (MESİAD) Başkanı Hayati Erkek, TÜRKTOB Başkan Yardımcısı Ayhan Bilgin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

        Bilgin'in yeni görevinden oldukça gururlandıklarını dile getiren Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Fatih Altınay, "Merzifon tarıma oldukça müsait bir yerleşim yeri. Başta soğancılık, ayçiçeği, şeker pancarı ve meyvecilik başlıca geçim kaynaklarımız arasında. Çiftçilerimiz bilinçli bir şekilde üretim yaparlarsa elbetteki bunun neticesi de güzel olacaktır.” şeklinde konuştu. Altınay, “Ayhan Bey Merzifonlu, çiftçilerimize bu konuda yardımcı olacağından eminim.” ifadelerini kullandı.

        Merzifon Sanayici İşadamları Derneği (MESİAD) Başkanı Hayati Erkek de “Ayhan Bey ile yıllardır arkadaşlığımız var. Merzifonlu bir arkadaşımızın Türkiye geneline hitap eden böyle önemli bir kuruluşun yönetim kurulunda görev alması bizleri oldukça gururlandırdı. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER