ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 21:34

Bilgi yarışmasının Erzincan finali yapıldı

Bilgi yarışmasının Erzincan finali yapıldı


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' bilgi yarışmasının Erzincan finalleri yapıldı. Yapılan elemelere katılan 7 ekibe bitkisel ve hayvansal üretim ile gıda teknolojisi alanından sorular yöneltildi.

Yarışmaya, Erzincan Merkez Mertekli Köyünden Hacer Fırat, Merkez Ulalar Beldesinden Ayten Akpolat, İliç Çaykaya Köyünden Eylem Geçgel, Çayırlı’dan Hatice Çobanoğlu, Üzümlü’den Emine Gezer, Kemah Cevizli Köyünden Fatma Sözdemir, Refahiye’den Hatice Şahin yarışmacı olarak katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu yıl 10. Düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışmasının il birincilik finali yapıldı. İl Müftülüğü konferans salonunda yapılan yarışmaya Erzincan Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ ve vatandaşlar katıldı.

Yarışmanın açılış konuşmasını yapan Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ, "Özellikle kırsal da yaşayan bayanlarımızın hem üretim ve yetiştiricilik, hem aile içi işleyişin yapılması hem de ev işlerini yapmaları kadınların erkeklerden daha fazla bir sorumluluğa sahip olduklarını bize göstermektedir. Bu kadar büyük sorumluluklar üstlenmiş olan kadınlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Bakanlığımız eğitim ve yayın çalışmaları yapmaktadır. Bu yayın çalışmalarının kadınlarımız üzerindeki etkilerini saptamak, performanslarını ölçmek, ne kadar faydalı olduğumuzu vey neler yapabileceğimizi görebilmek açısından bu tür bilgi yarışmaları düzenliyoruz." diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından yarışmaya geçildi ve kadın çiftçilere sorular soruldu. Yarışmada 7 yarışmacı kıyasıya mücadele ederken yöneltilen 15 soru sonrasında Merkez Ulalar beldesi adına yarışan Ayten Akpolat 100 puanla yarışmanın birinciliğini elde ederek Gümüşhane’de yapılacak bölge finallerinde Erzincan’ı temsil etmeye hak kazandı. Yarışmada ikinciliği Üzümlü merkezden Emine Gezer, üçüncülüğü ise Refahiye ilçesinden Hatice Şahin aldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER