ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 11:48

Beyşehir'de ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenlendi

Beyşehirde ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenlendi


Konya'nın Beyşehir ilçesinde faaliyet gösteren İrem Eğitim, Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenlendi. Kermesin açılışına Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşçı, AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, Beysiad Başkanı Atila Almaz ve Beyşehirli esnaflar katıldı.

Açılışta konuşma yapan Başkan Taşçı, "Bugün yine hayırlı bir kermesin açılış programında birlikteyiz. Kermeslerin kendine mahsus bir bereketi var. Burada fazla bir çeşit görünmüyor ama buradan öyle bir bereket çıkıyor ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin bir çok ihtiyacını karşılıyor. Ben yine buranında hanım kardeşlerimizin elinde bereketli olacağından eminim. Allah, kermesi hayırlı mübarek etsin." dedi.

İhtiyaç sahibi öğrenciler yararına düzenlenen kermeste derneğin kadın kolları tarafından hazırlanan pasta, börek, tatlı ve gözleme gibi gıda çeşitlerinin yanı sıra el emeği göz nuru hazırlanan el işleri, oya ve giyim eşyaları satışa sunuluyor. Evsat mh. Çeçenler yokuşu’nda açılan kermes, 3 Kasım akşamına kadar açık kalacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER