ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 17:05

BEST, AR-GE şampiyonları listesinde 36. sırada


Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş (BEST), Türkiye'nin AR-GE şampiyonları listesinde 250 firma içerisinde 36. sırada yer aldı.

BEST'ten yapılan açıklamada, Turkish Time Dergisi ile Vodafone'un ortaklaşa hazırladığı 'Türkiye'nin AR-GE Şampiyonları' listesinde 250 firma içerisinde 36. sırada yer alan şirketin, bir çok dev firmayı geride bırakarak önemli bir başarıya imza attığı belirtildi. 10 milyon lira üzerindeki harcaması ile araştırma ve geliştirmeyi (AR-GE), büyüme stratejisinin bir parçası olarak ele alan BEST A.Ş, kendi know-how (bilgi birikimi) ve teknolojisini üreterek uluslararası arenada rekabet gücünü daha da ilerilere taşıdı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın, 2010 yılında belirlemiş olduğu tüm şartları yerine getirerek hem sektöründe hem de bölgesinde ilk ve tek AR-GE Merkezi Belgesi almaya hak kazanan kuruluş, 67 AR-GE mühendisi ile TÜBİTAK ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekli 10 projeyi başarıyla yürütüyor. BEST A.Ş, ağustos ayı sonunda ise devlet destekli proje sayısını 13'e çıkarmayı hedefliyor.

Balıkesir Üniversitesi Mühendislik bölümleri ile birlikte Sanayi Tezleri (SAN-TEZ) kapsamında 2 adet projeyi hayata geçirdiği bildirildi. Yıldız Teknik Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümleriyle de projeler hazırlandığı belirtilerek, önümüzdeki yıl hayata geçirileceği bildirildi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER