ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Eylül 2013 Cuma 16:42

BESAŞ Ar-Ge Merkezi ekim sonu faaliyete başlayacak


Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokolle, Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’nde yaptırılan BESAŞ Ar-Ge Merkezi, ekim ayı sonunda faaliyetlerine başlayacak.

Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe taşırken, eğitime desteklerini de sürdüren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ile birlikte Uludağ Üniversitesi Görükle Yerleşkesi’nde yapımı devam eden BESAŞ Ar-Ge Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
Büyükşehir Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi’nin örnek projelere imza atmaya devam ettiğini söyleyen Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ ekmek fabrikası ile Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü arasında imzalanan protokolle Uludağ Üniversitesi kampüsünde yaklaşık 1000 metrekare kapalı alanda bir tesis yapılıyor. Burada unlu mamullerle ilgili ar-ge çalışmaları ve üretimler yapılacak” dedi.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Uludağ Üniversitesi’nin örnek bir tesisi bünyesine katmış olacağını belirterek, Bursa’da yine bir ilke imza atmanın sevincini duyduklarını söyledi.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek de projenin övünülecek bir uygulama olduğunu söyleyerek, “Projemiz kısa zamanda bitecek, Ekim ayı sonunda üretime de geçilecek. Uludağ Üniversitesi’nin çok gelişmiş bir Gıda Mühendisliği bölümü var, burası da bu bölüm tarafından uygulama alanı olarak kullanılacak. Öğrencilerimiz burada staj yapabilecekler.” dedi.

Prof. Dr. Kamil Dilek, özellikle unlu mamullerin gelişimi ve Ar - Ge faaliyetlerinin hijyenik ortamda gerçekleştirileceğini de belirterek, katkılarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş ise yaklaşık 1,5 yıldan beri devam eden projenin sonun gelindiğini anlatarak, proje tamamlandığında öğrencilerin staj imkanı bulacağını, dünyanın en iyi makinelerinin kullanılacağı tesiste ekmek, unlu mamuller ve insan sağlığını etkileri konulu araştırmaların yapılacağını ifade etti. Öte yandan incelemeye Büyükşehir Belediyesi bürokratları da katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER