ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 17:15

Berkin Elvan için tek kişilik eylem


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan Ergin Aruz (34), Gezi Parkı eylemleri sırasında yaralanan ve 269 günün ardından hayatını kaybeden Berkin Elvan için eylem yaptı.

Gezi olayları sırasında yaralanan ve 269 gün sonra bugün hayatını kaybeden Berkin Elvan için yurt genelinden çeşitli eylemler yapılıyor. Ereğli’de yaşayan Ergin Aruz da (34) Berkin Elvan'ın ölümünü tek kişilik oturma eylemi yaparak protesto ediyor.

Şehir merkezi PTT kavşağında tek başına oturma eylemi yapan Aruz, "Gezi parkı eylemi sürecinde yedi canımızı kaybettik. Onlarca insanın gözü çıktı. Pek çok vatandaşımız hastanelerde tedavi gördü. Türkiye'nin kanayan yarasıdır Berkin Elvan. Çünkü failleri hakkında hiç bir işlem yapılmadı. Failleri bulunmadı. Diğer faili bulunmayanlar gibi onun da faili bulunmayacak. 'Emri ben verdim' diyenler de sağlam bir irade olarak meydanlarda boy göstermeye devam edecek. Burada sadece protesto hakkımı kullanıyorum." dedi.

FENERBAHÇE İÇİN DE EYLEM YAPIYORUM

Fenerbahçe forması ile Eylemini gerçekleştiren Aruz, eylemini Fenerbahçe üzerine oynanan oyunlar içinde yaptığını kaydetti. Aruz, "Bu Ülkede Berkin Elvan ile birlikte çok büyük bir kulüp olan Fenerbahçe üzerine oynanan oyunlar da söz konusu. Başkanın şike yaptığı söyleniyor. Sivas maçı ile şike yapılmış. Ama sadece başkan Aziz Yıldırım suçlu. Diğer ceza alınan 4 maçta da sadece tek başına Aziz Yıldırım şike yapmış. Bu nokta da Berkin Elvan ile birlikte Fenerbahçeli olarak bunun da isyanı aynı zamanda." diye konuştu.

GÖZ ALTINA ALINDI

Açıklamasının ardından eylemine devam eden Ergin Aruz'un yapacağı eylemi gerekli mercilere bildirmediği için göz altına alındığını, serbest kaldıktan sonra eylemine kaldığı yerden devam ettiği öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER