ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 16:24

Berkin Elvan için oturma eylemi yapıyor

Berkin Elvan için oturma eylemi yapıyor


Bolu'da bir üniversite öğrencisi, Gezi olaylarında yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan için AK Parti Seçim İrtibat Bürosu önünde oturma eylemi yaptı.

İstanbul Okmeydanı'nda Gezi Parkı eylemleri sırasında yaralanan 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın, 269 gün sonra hayatını kaybetmesinin ardından Bolu’da bir üniversite öğrencisi elinde Elvan'ın fotoğrafının bulunduğu pankartla oturma eylemi yaptı. Berkin'in ölümünün ardından anne ve babasının görüntülerini izlediğini söyleyen üniversiteli genç İzzet Baysal Caddesi üzerinde bulunan AK Parti Seçim İrtibat Bürosu önüne gelerek oturma eylemi başlattı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kamu Yönetimi son sınıf öğrencisi Müge Karaağaç, "Ben bir insan olarak vicdanımın sesini bastıramadığım için bunu bir çeşit dışa yansıtmam olarak değerlendirebilirsiniz. Berkin’nin ailesine tüm yakınlarına sevenlerine Allah'tan sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun. Vatandaş olarak şu mantığı yanlış buluyorum. İnsanlar bunu umursamıyor. Berkin’in evine bizim de içimize ateş düştü. Bunu dile getirmek için çabam. Çok üşürsem dayanamayacağım kadar üşürsem bu eylemi sonlandıracağım." dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER