ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 14:25

Berceste, 12 yıllık arşivini Kılıçaslan’a bağışladı


Kültür Edebiyat Dergisi Berceste, 12 yıllık arşivini Kılıçaslan Eğitim Kurumları’na bağışladı.

Kayseri’nin ve ülkemizin kültürel dünyasının zenginleşmesine önemli katkılar sağlayan ve birçok büyük şair ve yazarın yetişmesine zemin hazırlayan Berceste Dergisi, 12 yıl süresince çıkan 136 sayısının yaklaşık dört bin dergiden oluşan arşivini ve özel dosya çalışmalarını Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesindeki okulların kütüphanelerine hediye etti. Kılıçaslan Liseleri’nde gerçekleşen teslim töreninde konuşan Berceste Dergisi’nin sahibi İbrahim Şahin, Berceste’nin, 12 yıllık geçmişinde önemli isimleri yetiştiren ve ülkemizin yanı sıra Türk Dünyasında da okuyucularıyla buluşan seçkin ve seviyeli bir dergi olduğunu söyledi. Yayın kurulunun, arşivlerindeki bütün dergileri sanat ve kültür dünyasına katkı sağlaması amacıyla bir kütüphaneye hediye etmeyi uygun gördüğünü belirten Şahin, "Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda yıllardır önemli kültürel faaliyetlerine tanık olduğumuz ve her sayımızın birçok öğrencisi tarafından dikkatle takip edildiğini bildiğimiz Kılıçaslan Eğitim Kurumları'nı tercih ettik." dedi.

Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal da büyük bir kültürel destekte okullarının tercih edilmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Köksal, "Bu arşivi eğitim kurumlarımız bünyesinde yer alan 8 okulumuzun kütüphanelerine taşıyacağız ve eşsiz bir hazineyi öğrencilerimizle buluşturmuş olacağız. Başta sayın İbrahim Şahin olmak üzere dergiye ilk sayısından bugüne kadar emek veren bütün şair ve yazarlarımıza teşekkür etmeyi bir borç biliyorum." şeklinde konuştu.

Teslim töreninin ardından Özel Kılıçaslan Liseleri Müdürü Salih Öngül, Berceste Dergisi Sahibi Şahin’e bir teşekkür plaketi takdim etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER