ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 18:44

Belediyede personel alım tartışması

Belediyede personel alım tartışması


 Atakum Belediyesi’nin 2011 ve 2012 yılında bünyesine dahil ettiği 30 sözleşmeli personel, belediye meclisinde tartışma konusu oldu. AK Parti Meclis Üyesi Murat Ekşi, kadroya geçirilmesi planlanan sözleşmeli personelin, siyasi davranılarak işe alındığını öne sürdü.

Atakum Belediye Meclis Toplantısı, MHP Meclis Üyesi Gülten Koralay’ın Meclis başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ilk olarak, Atakum Belediyesi’nin bünyesine kattığı 40 sözleşmeli personelin maaşlarının belirlenmesine yönelik teklif görüşüldü. Teklif karşısında söz alan AK Parti Meclis Üyesi Murat Ekşi, söz konusu personelden 30’unun 2011 ve 2013 yılları arasında işe alındığını belirterek, kadroya geçirilecek personelle ilgili siyasi davranıldığını öne sürdü. Ekşi, “Belediye bünyesinde çeşitli teknik personeller vardı, ancak bunlar sağa sola gönderildi. Şimdi ise 40 personele yıllık olarak 1 milyon lira ödenecek. Bu elemanların siyasi davranılarak işe alındığını düşünüyoruz.“ dedi.

"İSTİHDAMDAN GURUR DUYUYORUZ"

Daha sonra konuşan Atakum Belediyesi Başkanvekili Hayri Eradönmez ise ilçenin son dönemde 35 bin göç aldığını kaydetti. Atakum ilçesinin her köşesinde değişim ve gelişimin devam ettiğini söyleyen Erdönmez, ”Büyüyen nüfus hacmi ile belediye, hizmetleri de büyütüyor. Bunun için teknik elemanlara ihtiyaç duyuluyor. İstihdam rakamı belki 100 kişiye çıkar bilinmez ancak, Atakum Belediyesi olarak vatandaşlarımızı istihdam etmekten gurur duyuyoruz.“ şeklinde konuştu. Oylamaya sunulan teklif oy çokluğu ile kabul edildi.

İMAR PLANI TADİLATINA MHP'DEN TEPKİ

Öte yandan, gündem maddeleri arasında yer alan Atakum ilçesi Kurupelit mevkiinde bir bina hakkında hazırlanan imar planı tadilatı ise MHP Meclis Üyesi Ünal Kaygusuz’un tepkisini çekti. Kaygusuz, “Kurupelit’e bakıldığında bazı yerlerine inanılmaz uçuk kaçık imar planları hazırlandı ve onay verildi. Bizler, kanunlar çerçevesinde kurallar manzumesi ile yönetiliyoruz. Kurallara uymazsak vatandaşlara göre kurallar uydurmuş oluruz.“ diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER