ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 18:31

Belediyede ilk icraatı ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ tabelası asmak

Belediyede ilk icraatı Rüşvet alan da veren de melundur tabelası asmak


Saadet Partisi (SP) Bursa’nın Mudanya ilçe belediye başkan adayı Saim Sakin, başkan seçilmesi halinde ilk icraat olarak belediye binasının girişine, ‘Rüşvet alan da veren de melundur’ yazılı tabela asacaklarını söyledi.

SP Mudanya İlçe Başkanlığı, yerel seçimler öncesinde Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve kontenjan adaylarını kamuoyuna tanıttı. Tarihi Hal Çarşısı’nda yapılan aday tanıtımına SP Bursa Büyükşehir Belediye başkan adayı Selim Sait Terzioğlu da katıldı. Temiz siyaset, temiz toplum ve temiz hizmet anlayışı ile hareket ettiklerini söyleyen Sakin, belediyeyi aldıklarında yapacakları ilk işin “Rüşvet alan da veren de melundur” tabelası asmak olacağını, suyu da yüzde 50 indirimle halka sunacaklarını kaydetti.

“BİR KİLO ZEYTİNE 5 LİTRE BENZİN ALINIYORDU…”

Bu arada Büyükşehir Belediye başkan adayı Selim Sait Terzioğlu da Bursa için yapacağı projelerden bahsederek, Milli Görüş’ün 1989-1999 yılları arasında iki dönem Türkiye’de 50 milyona hitap eden yerlerde yerel yönetimleri kazandıklarını hatırlattı. O dönemlerde rüşvet, yolsuzluk, haksızlık ve adam kayırmanın olmadığını belirten Terzioğlu, Necmettin Erbakan’ın 11,5 aylık hükümeti döneminde bir kilogram zeytin ile 5 litre benzin alınabildiğine, şimdi ise bu ürüne karşılık akaryakıtın zor karşılanabildiğine dikkati çekti.

Daha sonra SP’liler, Mudanya’da Saim Sakin belediye başkan adaylığında, 3’ü kontenjan meclise aday olan 18 belediye meclis üyesini kamuoyuna tanıttı.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER