ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 20:43

Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı

Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı


Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı. Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte tüm ilçelerin Büyükşehir Belediyesi'nde temsil edilmesiyle 70 üyeye ulaşan Meclis'in ilk toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki açtı. Başkan Özhaseki, beş yıllık sürenin çabuk geçeceğini ve sadece yapılanların kalacağını belirtti ve hakkıyla iş yapmanın gerekliliğini vurguladı.

Önceki dönemde hizmet eden meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Özhaseki, şöyle konuştu: "İlçelerle beraber olduğumuz şehrin ilk meclisi. Beş yıllık süre arkadaşlarımıza hiç bitmez gibi gelebilir; ama zaman çabuk geçiyor. Sadece yapılanlar kalıyor. Allah iyi işler yapmamızı nasip etsin. Zor bir iş yapıyoruz. Bir taraftan da imtihan olduğumuz bir dönem. Halka karşı, ülkemize karşı sorumluluklarımız var. Hakkıyla iş yapmak lazım. İnsanlar umutla birlerden bir şeyler bekliyorlar. Bunların hepsini yapabiliriz. Yeter ki aramızda birlik olsun, dayanışma olsun. En önemli şart iyi niyet."

Kayseri'nin merkezinin modern bir şehir olduğunu; ancak özellikle ilçe ve köylerin hizmet beklediğini dile getiren Başkan Mehmet Özhaseki, bu noktada adil olacağını ve ayrım yapmadan çalışacağını söyledi. İlçe belediye başkanlarından Büyükşehir Belediyesi'nin her ilçeye yapacağı Hanımlar ve Gençlik Merkezi için yer belirlemelerini isteyen Başkan Özhaseki, en kısa sürede tüm ilçelere tek tek gideceğini ve yapılacakları bir kez daha ortaya koyacaklarını belirtti.

Başkan Özhaseki'nin açıklamalarının ardından en genç iki üyenin katip üye olarak belirlenmesiyle Divan oluştu ve gündeme geçilerek meclis içi organlarının seçimi yapıldı. Büyükşehir Belediye Meclisi komisyon seçimlerinin ardından Tarihi Kentler Birliği'ne dört asil, üç yedek üyenin seçimini yaptı.

Toplantıda daha sonra Büyükşehir Belediyesi'nin 2013 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında Başkan Özhaseki Meclis Başkanlığını, 1. Başkanvekili Bekir Yıldız'a devretti. Görüşme sonucu 2013 yılı faaliyet raporu meclis tarafından kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı gündemdeki imar ağırlıklı diğer maddeleri de görüşerek komisyona havale etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER