ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 14:27

Belediye halk sağlığı için parkları ilaçlıyor

Belediye halk sağlığı için parkları ilaçlıyor


Polatlı Belediyesi, Ramazan gecelerinde yoğun rağbet gören parkları ilaçlıyor. 13 mahalledeki 45 park, doğaya zarar vermeyen ilaçlarla dezenfekte ediliyor.

Çevre sağlığına önem verdiklerini, sivrisinek, karasinek gibi zararlılara karşı parkların ilaçlandığını belirten Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mehmet Erhan Alpaydın, ''Polatlı’nın parklarında vatandaşları rahatsız eden küçük uçkunlar, karasinekler, similium cinsi sinekler, sivrisinekler ve geniş yapraklı ağaçlarda yaşamını sürdüren bitki zararlılarını larva aşamasında yok eden ilaçları parklardaki ağaç ve yeşilliklerin üzerine püskürtüyoruz. Bu zararlıların parklarda dinlenmeye gelen vatandaşlarımızı rahatsız etmesinin önüne geçiyoruz. İlaçlama çalışmalarımızı, Dünya Sağlık Örgütü normlarına uygun, Sağlık Bakanlığımızca onaylı, doğaya zarar vermeyen, çevreye zarar vermeyen ürünlerle gerçekleştiriyoruz.'' dedi.

Alpaydın, yaz aylarında kavun karpuz atıklarının karasineklerin beslenmeleri için en uygun ortamı oluşturduğunu, sineklerin ortaya çıkmaması için çöplerin poşetle dışarı bırakılması gerektiğini sözlerine ekledi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER