ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Aralık 2013 Salı 13:25

Belediye ekipleri kar yağışına hazır

Belediye ekipleri kar yağışına hazır


Bursa Büyükşehir Belediyesi, beklenen kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemeleri için tüm tedbirlerin alındığını açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, 17 ana güzergahta karla mücadele çalışmaları için tedbirlerini aldı. Güzergah haricinde olan hastane ve otopark giriş çıkışları için de gerekli önlemler alınırken, karla mücadele için yapılan çalışmalar için bir vardiyada 17 ekip görevlendirildi. Bu ekiplerden 6’sı kar küreme-tuz atma aracıyla (ünimog), 11 ekip de kürekle tuz atma işini gerçekleştirecek. Söz konusu ekiplere destek olarak ayrıca bir vardiyada 11 kamyon, 4 grayder, 2 loder, 6 ünimog ve 4 kepçe olmak üzere toplam 27 kamyon ve iş makinesi de hazır bulunuyor.

Özellikle gece, hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düşmesiyle buzlanma olabileceği ihtimali üzerine karla mücadele çalışmaları 24 saat kesintisiz olarak 3 vardiya halinde yürütülecek. Toplam 180 personelin görev yaptığı çalışmalarla gerek kent merkezi gerekse yüksek kesimlerde trafik akışında sıkıntı yaşanmayacağı ve Fen İşleri Daire Başkanlığı şantiye sahasında 5 bin 500 tonluk tuz stoğunun bulunduğu belirtildi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER