ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 18:26

Belediye Başkanı beraat etti

Belediye Başkanı beraat etti


Afyonkarahisar Gazlıgöl Belediye Başkanı Selahattin Keskin, hakkında 'resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla açılan davadan beraat etti. Keskin için 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyordu.

        Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Afyonkarahisar’ın Gazlıgöl Belediye Başkanı Selahattin Keskin ve Muhasebe Müdürü Süleyman Işık hakkında 'resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık’ iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmasında karar açıklandı. Keskin ve Işık için beraat kararı verildi.

        Belediye Başkanı Selahattin Keskin, “Bu güne kadar hakkımda olmadık iddialar ortaya attılar. Hepsinden alnımın akıyla çıktım. Bazı grupların son umuduydu bu dava. Ben her zaman yüce Türk adaletine güvendim, diğerlerinde olduğu gibi bu konuda da en ufak bir endişem yoktu. Ben bu güne kadar hiç konuşmadım. Her zaman yargının sonunu bekledim. Doğru er ya da geç ortaya çıkıyor. Çünkü doğru bir tanedir, doğru birileri istiyor diye yanlış olmaz." dedi.

        Başkan Keskin'in vekili olan Avukat Fatih Beder de "Yargılamanın başından bu yana müvekkilimin olayla ilgili en ufak bir kastı bulunmamaktadır. Kendisine isnat edilen suç unsurları müvekkilim hakkında oluşmadı. Verilen beraat kararı ile adalet yerini bulmuştur." ifadelerini kullandı.

        Keskin ve Işık, belediyenin şirketinde çalışan 4 işçiyi, evrak üzerinde kadrolu gibi göstererek devlet kurumlarında daimi işçi statüsüne aldırmakla suçlanıyordu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER