ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2013 Perşembe 15:43

Belediye başkanı ata binip çiftliği tanıttı


Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 20 bin metrekarelik alanda kurulan at çiftliğinin tanıtımı öncesi bir süre ata binerek tur attı.

Afyonkarahisar’da şehrin sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlamak için Afyonkarahisar Belediyesi'nin destekleriyle hayata geçirilen atlı spor kulübü basına ve ptokole tanıtıldı. Afyonkarahisar- Kütahya kara yolu üzerinde 20 bin metrekarelik alana kurulan at çiftliğinde safkan İngiliz ve Arap atları bulunuyor. 5 ile 10 yaşındaki çocukların binebileceği midilli atlarının bulunduğu çiftlikte temel eğitimlerde verilecek.

Atlıspor Kulübü Yöneticisi Celil Dindoruk, amaçlarının şehrin yaşamına ve termal turizmine katkı sağlamak olduğunu söyledi. Atlı spor faaliyetlerini yaygınlaştırmayı düşündüklerini ifade eden Dindoruk, “Faaliyetlerimize bir yıl önce başladık. Bu konuda belediyemiz bize ciddi destek oldu. Normal koşu ve engelli koşuya göre atlarımız mevcut. Burada 5 yaşından itibaren çocuklara temel eğitim verilecektir.” dedi.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da kentte önemli bir eksikliğin giderildiğini söyledi. Seçim vaatlerinden birisini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Çoban, 20 bin metrekarelik bir alanda kurulan işletmenin yap-işlet-devret modeliyle yapıldığını belirtti. Çoban, yapılan tesisten sadece atlı spor sevenlerin değil, termal turizm için kente gelenlerinden faydalanabileceğini anlattı.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu da 5 yıldızlı otel yapmanın yeterli olmadığını, etrafının da beş yıldızlı olması gerektiğini söyledi. Balkanlıoğlu, şehre gelen misafirlerin vakitlerini dolu dolu geçirebileceği mekanlar hazırlamanın şart olduğunu dile getirdi.

Tesis sahibi Ahmet Karakolda atlı spor kulübünü kurmakla kalmayıp sosyal tesiste kurduklarını söyledi. Karakol, “Hizmet sektöründe toplantı salonu, düğün salonu olarak da hizmet vereceğiz. İnsanlar gelip ata binip, kahvaltısını da yapabilecek. Oyun grupları olacak. Toplam 2 milyon liralık bir yatırım olacak. Tamamlandığında farklı bir mekan olacak.” şeklinde bilgi verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER