ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 17:59

BDP'li milletvekillerinden Kışanak`a destek ziyareti

BDPli milletvekillerinden Kışanak`a destek ziyareti


HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, BDP'li milletvekilleri Pervin Buldan, Selma Irmak, Nursel Aydoğan, ve Ayla Akad Ata Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.
Ziyarette konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Kışanak'la eşbaşkanlık sisteminde birlikte çalıştıklarını ve bu başarıyı yerel yönetimlerde de devam ettireceklerine inandıklarını söyledi. Tuncel, "Zorluklarının da çok olduğu ortada. ama başarılacağına inanıyoruz. Sizinle birlikteyiz. İstediğiniz zaman sizinle bu zor mücadeleyi yürüteceğiz. Siz sadece Büyükşehirin değil, bizim de birlikte çalıştığımız eş başkanımızsınız." diye konuştu.

Gültan Kışanak ise,birlikte çalıştığı arkadaşlarının kendilerine destek vermesini anlamlı bulduklarını söyledi. Hep birlikte çalışacaklarını anlatan Kışanak,"Kadın iradesinin, kadın mücadelesinin, kadın emeğinin, ödenen bedellerin ortaya çıkardığı bir sonuçtu. Bize de buna layık olmak ve bunu daha ileriye taşımak düşüyor. Her zaman sizlerin desteğinin katkısının olacağına inanıyorum, hepinize teşekkür ediyorum. " ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER