ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 22:00

BBP'li Çayır: Terör ve tecavüz suçlarında idamın geri gelmesini istiyoruz

BBPli Çayır: Terör ve tecavüz suçlarında idamın geri gelmesini istiyoruz


BBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, terör, çocuk ve kadınlara yönelik tecavüz suçlarında idamın geri gelmesini istediklerini bildirdi.

        Mehmet Çayır, yaptığı açıklamada, terör, hırsızlık, çocuk istismarı ve kadın tecavüzlerinde toplum güvencesinin idamda olduğunu söyledi. Çayır, Hindistan'da bir genç kıza trende 4 kişinin tecavüz etmesi ve ardından ölmesi sonucu mahkemenin 4 tecavüzcüyü idamla cezalandırmasını doğru bulduklarını belirtti. Çayır, terör, çocuk istismarı, hırsızlıkta bıçaklama, öldürme gasp, kadın tecavüzleri ve şiddetlerinde idamın geri gelmesinin, toplumda bu tür olayları azaltacağına inandıklarını kaydetti.

        Çayır, "Bir kimse 25 defa hırsızlık yaptıktan sonra 26'ncısını yapıyorsa kimse kusura bakmasın bu ülkenin hukuk sisteminde bir arıza var demektir. Bilindiği üzere 1,5 yıl önce Norveç'te bir cani bir adada 72 kişiyi hunharca öldürdü. Ölenler arasında bir Türk vatandaşı kızımız da vardı. Bu caniyi idam etmeyen hukuk sistemi bize hukuk dersi veremez. 72 insanı öldürenin canı can, 72 ölenin canı can değil. Yine aynı şekilde masum bir kadını iğfal eden kişi 3 yıl yatıp çıkıyor. Sonrada toplum içine çıkıyor. Kadına ve çocuklara tecavüz suçunun idam olmasını istiyoruz. Hindistan bu konunda dünyaya örnek oldu. Toplumun huzur ve güvencesi için yüz kızartıcı suçlarda idamın geri gelmesi masum insanların hayat hakkıdır. Eğer bir köpek kudurmuşsa aşı yapmanın bir anlamı yoktur. Toplum adına sapıklık yapanlar tıpkı kudurmuş köpek gibidirler. Başkanlarının can güvenliği içinde onları hakkı da idamdır." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER