ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 16:19

BBP sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti

BBP sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti


Büyük Birlik Partisi (BBP) Kayseri Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları, Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı ziyaret etti.

30 Mart yerel seçim çalışmalarına sivil toplum kuruluşlarına ziyaretle devam eden Büyük Birlik Partisi yetkilileri, ilk olarak Doğu Türkistanlı Kültür ve Dayanışma Derneği'ne gitti. BBP heyetinde İl Başkanı Yaşar Bekir Soğman, Büyükşehir Belediye başkan adayı Ali Saraçoğlu, Melikgazi Belediye başkan adayı Zülfikar Ali Erdoğan, Kocasinan Belediye başkan adayı İbrahim Özbek, Tomarza Belediye başkan adayı Yüksel İlgazi ve partililer yeraldı.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Doğu Türkistanlı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Seyit Tümtürk, ”Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun Doğu Türkistan’daki soydaşlarımızın davasına bakış açısı bizim ile aynıydı. Merhum Yazıcıoğlu’nun davası Büyük Birlik Partisi de bizim davamızdır. Sizin davanız bizim davamızdır. Seçimlerin milletimize ve Türk dünyasına hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Büyük Birlik Partisi’nin, ülke siyasetinin yanı sıra dış siyasette Türk dünyasının çıkarlarına siyaset yürüttüğünün altını çizen BBP Büyükşehir Belediye başkan adayı Ali Saraçoğlu, "Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin gördüğü zulüm ve insanlık dışı davranışları kabul edemeyiz. Mevcut hükümetin buna seyirci kalması kabul edilemez." diye konuştu. Ali Saraçoğlu, seçimin ülke için hayırlı bir şekilde sonuçlanması dileklerini iletti.

Ülke siyasetinin zorlu yollardan geçtiğini belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Alan da “Yolunda giden işlerimizi bozmak isteyen güçler huzurumuzu bozmaya çalışıyor. Halkımızı, özellikle seçim atmosferinde sağduyulu olmaya davet ediyor seçimlerin insanımız için hayırlı olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER