ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 15:30

BBP adayı Erdoğan: Eskişehir bağlarının tapu sorununu ücretsiz çözeceğiz


Büyük Birlik Partisi (BBP) Kayseri Melikgazi Belediye başkan adayı Zülfikar Ali Erdoğan, 15 yıldır Eskişehir Bağları mevkiinde devam eden mesken tapusu sorununu ücretsiz olarak çözüme kavuşturacağını söyledi.

30 Mart yerel seçim çalışmalarına, Melikgazi ilçesinde esnaf ve ev ziyaretleri yaparak devam eden Büyük Birlik Partisi Melikgazi Belediye başkan adayı avukat Zülfikar Ali Erdoğan, Eskişehir Bağları mevkiinde oturan seçmenine müjde gibi haber verdi. Burada 15 yıldır vatandaşın, evlerinde oturduğu halde henüz mesken tapularını alamadığını belirten Erdoğan, “Vatandaş emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, doğalgaz, su, elektrik aboneliği aldığı halde, mesken sahibi olarak mükellefiyetlerini yerine getirmesine rağmen tapu sorunu çözülememiştir. Kanunun ilgili maddesi gereğince burası gecekondu önleme bölgesi olduğu için inşaatların başlamasından itibaren 10 yıllık süre geçmesiyle tapuların sahiplerine ücretsiz verilmesi gerekiyordu. Kanun, bu şekilde emrediyor. Fakat vatandaşlara yeniden geçici müteahhitlik belgesi aldırılarak geriye dönük borçlandırılıyor. İşin aslı, vatandaştan para almak için kanunun arkasından dolaşılmaktadır. Vatandaş mağdur edilmeye devam etmektedir. Göreve geldiğimizde vatandaşa her türlü kolaylığı sağlayarak mesken tapularını ücretsiz almalarının yolunu açacağız. Mesken tapularındaki sigorta sorununu belediye tarafından finanse ederek vatandaşı rahatlatacağız.” dedi.

Melikgazi ilçesi için projelerini anlatan Erdoğan, “Melikgazi ilçe sınırlarındaki sağlık ocakları ve yetersiz okul binaları tespit edilerek vatandaşın sağlık sorunlarını gidermesi ve çocuklarımızın kaliteli eğitim almaları için her bölgede titiz bir çalışma yapacağız.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER