ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2014 Perşembe 15:19

Baz istasyonlarını böyle saklıyorlar

Baz istasyonlarını böyle saklıyorlar

Kayseri'de bazı GSM şirketleri, artan tepkilerin önüne geçmek için baca görünümlü baz istasyonları kurmaya başladı.


Merkez Talas İlçesi Mevlana Mahallesi Muhtarı Ünal Dinçer, "Baca görüntüsü vererek milleti kandırmak istiyorlar ama bu işin peşini bırakmayacağız" dedi.

BACA GÖRÜNÜMLÜ BAZ İSTASYONLARINA TEPKİ

Dikkat çekmeden baz istasyonlarını binaların çatılarına yerleştirmek için harekete geçen GSM firmalarının tercih ettikleri yeni yol baca görünümlü istasyonlar olmaya başladı.

Dışarıdan bakıldığınca baca görüntüsü verilen baz istasyonların sayısının her geçen gün arttığını dile getiren Mevlana Mahallesi Muhtarı Ünal Dinçer, "Vatandaşlarımız bu durumdan şikayetçi. Geçtiğimiz gün de baca görünümlü baz istasyonu kurulduğunda, şirket yetkilileri ile mahallelilerimiz arasında tartışma çıktı. Baca görüntüsü vererek milleti kandırmak istiyorlar ama bu işin peşini bırakmayacağız. Biz mahallemizin ortasında baz istasyonu istemiyoruz. Halk sağlığı tehlikede. Kurulan istasyon okula da 50 metre mesafede. Bu kadar kolay kurulmamalı bu istasyonlar. Başta Kaymakamlık olmak üzere yetkili birimlere şikâyetlerimizi yaptık. Kanser vakalarının artmasından endişe ediyoruz" dedi.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER