ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 17:56

Batmanlı kızların hokey merakı

Batmanlı kızların hokey merakı


Batman'da okul polislerinin girişimleriyle oluşturulan hokey takımında oynayan öğrenciler, taş yerine top oynuyor.

Batman Emniyet Müdürlüğü tarafından, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında hazırlanan 'Hokey İçin Yetenek Sizden, Destek Bizden' projesi ile Batmanlı gençler ilk kez hokey ile tanıştı.

Kız ve erkek takımlarının karşılaştığı hazırlık maçı eğlenceli görüntülere oluşturdu. Mayıs ayı içerisinde yapılacak Türkiye finallerine katılmak için oluşturulan 2 Erkek 1 bayan takımına girmek için 100 kişilik kontenjana tam 650 öğrenci başvuruda bulundu.

Batman Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğünde görevli Okul Polisi Şahin Avşar, "SODES projesi kapsamında okul polisi olarak proje doğrultusunda Batmanlı gençlere hokeyi tanıtmak için liselerde sınıf sınıf dolaşarak 650 öğrencinin başvurusunu aldık. Amacımız buradaki gençlere sporu sevdirmek, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve daha sonraki aşamalarda milli takıma sporcu göndermek, Batmanlı gençlerimizin bizi Avrupa'da temsil etmesi için milli takıma sporcu vermektir." diye konuştu.

Hokey ile tanışan öğrenciler ise hokey oyunu ile ilk kez tanıştıklarını ve çok eğlenceli oyun olduğunu ifade ettiler.

Elemeleri geçen ve hokey takımında oynamayı hak kazanan Batmanlı öğrenciler Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün Hokey takımı ile hazırlık maçına çıktı.

Diyarbakır Gençlik Spor il Müdürlüğü'nün hokey takımında oynayan bir kız öğrenci, Diyarbakır'da yaşanan sokak olaylarından bıktığını ve o sırada Hokey oyunu ile tanıştığını ifade ederek, “Sokaklarda taşla oynayacağımıza topla oynayacağız çok eğlencelidir.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER