ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 12:10

Batman'da hırsızlık operasyonu: 5 tutuklama

Batmanda hırsızlık operasyonu: 5 tutuklama


Batman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri duvar delerek girdikleri ev ve işyerlerinde çelik kasaları parçaladıktan sonra maddi değeri olan eşyaları çalan şahısları yakaladı.

    Batman'da son zamanlarda duvar delerek işyerine giren ve çelik kasaları kaynak makineleri ile parçaladıktan sonra maddi değeri olan eşyaları çalan, kasa içerisinden çıkan çek, senet gibi kıymetli evrakları vatandaşı dolandırmak için kullanan hırsızlık çetesinin varlığını tespit eden polis operasyon başlattı.

    Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan talimat doğrultusunda yürütülen çalışmalar sonucunda Batman Mardin'de 9 adrese eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyon sonucunda hırsızlıkla ilişkileri olduğu tespit edilen 7 şüpheli gözaltına alındı.

    Yapılan araştırmada, şahısların il genelinde av ve avcılık malzemesi satan yerler, kamu kurumlarının tahsilat bürolarının da aralarında bulunduğu değişik adreslerinde toplamda 6 iş yerinin çelik kasalarını çaldıkları, kasalardan çıkan değerli kağıt niteliğinde malzemeleri de esnafları dolandırmak amacıyla kullandıkları belirlendi.

    Emniyetti soruşturmalarının ardından adli mercilere sevk edilen 7 şahıstan 5'i tutuklanarak Batman M Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

    Kentteki ev ve iş yerlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarını aydınlatmak için gece gündüz çalıştıklarını belirten Batman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, yapılan çalışmalarda vatandaşlardan alınan bilgilerin de değerlendirilerek hep birlikte daha güvenli bir şehir olma yolunda hızlı adımlar atıldığına vurgu yapılarak şimdiye kadar verilen destekten dolayı teşekkür etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER