ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 15:01

Batman'da 7'den 77'ye herkes kitap okuyor


Batman'da okullarda başlayan kitap okuma kampanyasına destek çığ gibi büyüyor. Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa öğretmen, öğrenci ve velilerle birlikte kitap okuyarak kampanyaya destek oldu.

Vali Yılmaz Arslan’ın başlattığı kitap okuma etkinliğinde her gün bir okulda yöneticilerin de katıldığı okuma saatlerinde gerçekleştiriliyor. Gündüzleri okullarda, akşamları da evler ziyaret edilerek velilerle birlikte düzenlenen kitap okuma etkinliği il genelinde büyük takdir topluyor.

Batmanlılara kitap okuma sevgisini aşılamaya ve ebeveynlerin çocuklarına zaman ayırarak birlikte kitap okumalarını sağlamaya yönelik başlatılan çalışmalara kimi zamanlar Vali Arslan katılıp örnek oluyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, çocuklara kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazandırılmasının, on yıl sonra Türkiye’nin geleceğine büyük artılar sağlayacağını belirterek," Bu Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş ve kültürlü toplumu haline getirecektir. Toplumun bilinçlenmesi ve öğrencilerin okul hayatındaki başarıların pekiştirilmesi amacıyla Sayın Valimiz Yılmaz Arslan’ın teklif ve öncülük ettiği ‘Anne – Baba Benimle Okur musun?’ kampanyası Batmanlı gençlerimizin, çocuklarımızın, velilerimizin geleceğine ışık tutacak, başarılarını artıracaktır” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER