ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 18:32

Batman Üniversitesi'nden kermes


Batman Üniversitesi’nde ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenlendi.

Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerince üniversitenin merkez kampüsündeki Karınca Bahar Etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak organize edilen kermes yoğun ilgi gördü. Öğrenci ve velilerinin hazırladığı birbirinden güzel yöresel yemekler bahçede kurulan stantlarda satışa sunuldu. Kermesten elde edilecek gelir üniversitede okuyan yardıma muhtaç öğrencilerin yararına harcanacak.

Kermese gösterilen ilginin beklenenin üzerinde olduğunu belirten Çocuk Gelişimi Program Başkanı Erdal Çetin, katkı sunan herkese teşekkür etti. Çetin, "Batman Üniversitesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Karınca Bahar Etkinlikleri kapsamında biz de Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi öğrencileriyle bir kermes düzenledik. Kermesten elde edilecek geliri maddi durumu düşük öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamada kullanacağız. Güzel bir havada geçen kermese gösterilen ilgi bizleri sevindirdi. Katılımcılar hep piknik havasında yemek yedi hem de halay çekerek eğlendi. Organize eden ve katkı sunanlara teşekkür ederiz." dedi.

Kermese, Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr Aydın Durmuş, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof Dr Hakan Çoban, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doçb Dr. Bahattin İşcan ve çok sayıda akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER