ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 19:25

Batı Karadeniz İşbirliği Platformu Amasra’da toplandı

Batı Karadeniz İşbirliği Platformu Amasrada toplandı


Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) koordinasyonunda, her ay düzenli olarak toplantı yapan Batı Karadeniz İşbirliği Platformu (BKİP) 2013 Eylül dönemi toplantısı, Bartın Aktif İş Adamları Derneği (BAKİAD) ev sahipliğinde Amasra’da gerçekleştirildi.

BKİP’in 12. toplantısına Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Faruk Tezel, BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ramazan Erdim, Zonguldak Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsmail Gürsoy ve Uzmanı Ümran Öztürk, Bartın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mete Kaan Namal ve Uzmanı Osman Bahadır Kalecik, Karabük Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sakin Eren ve Uzmanı Şahin Baş, Zonguldak TSO Genel Sekreteri Renda Okay, Bartın TSO Genel Sekreteri Ender Yeğen, Devrek TSO Genel Sekreteri Cihat Yaban, Safranbolu TSO Genel Sekreteri Ömer Tüfekçi, Bartın OSB Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, Zonguldak MESİAD Başkanı Ümit Velioğlu, Karabük Kredi Garanti Fonu Müdürü Bülent Esatoğlu, BAKİAD Genel Sekreteri Hasan Önder, ZONİAD Genel Sekreteri Hasbi Uzan, KASİAD Genel Sekreteri Murat Yetişir, Bartın GİAD Genel Sekreteri Uğur Gün, Kdz. Ereğli ERİD Genel Sekreteri Mehmet Özdemir, KOSGEB Bartın Hizmet Müdürlüğü Uzm. Yard. Koray Fidan ile Zonguldak TSO’dan Kemal Mert ve Erdem Koltuk katıldı.

BKİP toplantısının açılış konuşmasını yapan BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, bölgesel ve sektörel kalkınma hedefi doğrultusunda dernekleri tarafından sunulan hizmet ve faaliyetler hakkında genel bir bilgilendirme yaparak, BAKKA faaliyetlerine katılım konusunda tüm üyelerinin yönlendirildiğini belirtti.

Ev sahipliğinden ötürü BAKİAD yöneticilerine ve yoğun katılım nedeniyle katılımcılara teşekkür eden BAKKA Genel Sekreteri Faruk Tezel, BKİP’in oluşturulma amacına değinerek BAKKA’nın önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği hizmet ve faaliyetleri konusunda bilgilendirme yaptı. BAKKA’nın ana hedefleri arasında; Batı Karadeniz Bölgesi'ndeki sosyo ekonomik politikaların, bölgedeki kurum ve kuruluşlardaki bireysel enerjiyi bölgesel sinerjiye çevirerek belirlenmesinin de olduğunu belirten BAKKA Genel Sekreteri Tezel, ajans tarafından uygulanan mali destek mekanizmalarında gelinen son durumu katılımcılarla paylaştı ve merkezi karar alma süreçlerine etki edecek Batı Karadeniz Bölge Planı’nın eylül ayı sonunda Kalkınma Bakanlığı’na sunulacağını bildirdi.

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilen BKİP’in 12. toplantısında, 19-22 Eylül 2013 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek 4. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı, Karabük ve Bartın illerinde gerçekleştirilmesi planlanan sektör günlerinin tarihleri ve içerikleri konusu, Bartın’da ayakkabıcılık ve saya üretimi sektöründe, sektörel işbirliği oluşturma çalışmaları, 8 Ekim 2013’de Karabük’te gerçekleştirilecek KOBİ Zirvesi ve 14 Kasım 2013’de Dr. Hakan Gürsu’nun katılımları ile Zonguldak’ta düzenlenecek İnovasyon Semineri, sektörel işbirliği mail gruplarına BKİP üyelerinin veri tabanlarının davet edilmesi gibi konular ele alındı.

Toplantıda söz alan Bartın YDO Koordinatörü Mete Kaan Namal, Bartın’da öncellikle erkek öğrenci yurdu olmak üzere, özel öğrenci yurdu yatırımlarına olan ihtiyaca ilişkin hazırlanan raporla ilgili bilgi vererek, 3 il yatırımcılarının Bartın’da yurt yatırımı yapılması yönünde yönlendirilebileceğini ifade etti.

BAKKA tarafından 2013 Yılı Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Destekleri konularında, ajans uzmanları tarafından katılımcılara bilgilendirme yapıldıktan sonra Amasra manzarasıyla günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla toplantı sona erdi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER