ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 11:05

Başkent kışa hazırlanıyor


Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent’te kış hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi temizlik ve bakım ekipleri, yağışlı havalar öncesinde yağmur suyu atık kanallarını temizliyor ve bakımını yapıyor. Ekipler su baskınlarına karşı alt geçitleri koruyan pompalı tahliye sistemlerini de gözden geçiriyor. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Kent Bakım Onarım Şubesi’ne bağlı ekipler, Başkent’in tüm bölgelerinde bulvarlarda ve alt geçitlerde kış öncesi bakım çalışmalarını sıklaştırdı.

Bakım ekipleri öncelikle yağışlı havalarda yollarda biriken sel sularının tahliyesini sağlayan yağmur suyu kanallarında biriken pislikleri, gazelleri ve çamurları temizliyor ardından da yağmur suyu mazgallarını asfalta sabitliyor. Ekipler bu çalışmalarını da trafiğin yoğun olmadığı saatlerde gerçekleştiriyor.

ALT GEÇİTLERE BAKIM

Bakım ekiplerinin bir diğer çalışması da alt geçitlerde gerçekleşiyor. Bakım ekipleri alt geçitlerde jeneratörlerin kış öncesi yağ, filtre ve antifriz bakımını yapıyor motopomp bulunan alt geçitlerde de mazgallarda ve kuyularda biriken çamuru temizliyor.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Ankara genelindeki araç alt ve üst geçitlerden 30’unda kademeli ve şamandıralı pompalı sistemler bulunduğunu, diğer alt geçitlerde ise toplanan yağmur sularının kendiliğinden akan 'cazibeli' sistemle tahliye edildiğini bildirdi.

Alt geçitlerde ani su yükselmelerinde motopompların devreye girdiğini belirten yetkililer, kuyularda biriken çamurların da motopomp sistemlerine zarar vermemesi için sık sık temizlendiğine dikkat çekti.

Kent Bakım Onarım ekipleri Ankara genelindeki yaya üst geçitlerinin de kış ayları öncesinde temizlik ve bakımlarının gerçekleştirildiğini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER