ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 14:39

Başkan Yılmaz vergi dairesi yetkililerini kabul etti


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 25. Vergi Haftası kutlama programı kapsamında kendisini ziyaret eden heyeti kabul etti.

25. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında, Samsun Vergi Dairesi Başkan Vekili Nazmi Erol, Denetim Grup Müdürü Mahmut Tayyar Ergül ile Samsundaki vergi dairelerinin müdürleri ile bazı çalışanları Yılmaz’ı ziyaret etti. Samsun Vergi Dairesi Başkan vekili Erol, ziyareti sırasında Başkan Yılmaz’a il genelinde yaptıkları bazı çalışmaları aktardı ve özellikle vergi tahsilat oranı olarak başarılı bir çalışma yürüttüklerini, tahsilat oranlarının yüzde 88 civarında olduğunu ve merkezi bütçe ile birlikte 2 milyar liranın üzerinde bir tahsilat gerçekleştirdiklerini anlattı.

Başkan Yılmaz da Samsun’daki tüm vergi dairesi çalışanlarının vergi haftalarını kutlayarak başarı dileklerini iletti. Erol ve beraberindekilerin yeni Büyükşehir Yasası ile ilgili sorularını da yanıtlayan ve bazı bilgiler veren Başkan Yılmaz, “Yeni yasa tam bir dönüşüm, gelişim ve değişim projesidir. Bu yasa ile kentlerimizde ve nispeten ilçelerimizde görülen değişimi artık köylerimize taşıyacağız. Bunu yıllar içerisinde biriktirdiğimiz hizmet deneyimi ile başarabilecek bilgi ve vizyona da sahibiz. Her şey özellikle de artık birer mahalle olan köylerimiz için daha güzel, konforlu ve kaliteli hale gelecek.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER