ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 11:46

Başkan Yıldırım: Kalfalık dönemini iyi yürüttük


Kayseri’nin Talas ilçesinin 106 yıllık belediye tarihinde iki dönem üst üste kazanan tek belediye başkanı özelliği bulunan Rifat Yıldırım, yeni dönem için aday adaylığını açıkladı.

Rifat Yıldırım, 30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde iki dönemin ardından yeniden aday oldu. Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partilinin bulunduğu AK Parti Talas İlçe Başkanlığı'nda konuşan Başkan Yıldırım, 'kalfalık dönemi'ni başarıyla tamamladıklarını belirterek, 'ustalık dönemi'ne yeniden talip olduğunu söyledi. Yıldırım, "Hizmet sürelerimizi değerlendirdiğimizde biz inanıyorum ki kalfalık dönemini iyi yürüttük." diye konuştu.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, AK Parti Talas İlçe Başkanlığına gelerek başvuru dosyasını İlçe Başkanı Ragıp Dost'a teslim etti. Başkan Yıldırım burada yaptığı açıklamada seçim sürecinin başladğını hatırlatarak, "Bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetleri düşünerek ve diğer taraftan şehrimize ve geleceğimize yönelik projeksiyona baktığımızda, istişareler neticesinde bu sürecin adaylık başvurumuz şekliyle yürütülmesine karar verdik." dedi.

Başkan Yıldırım, "Rabbim nasip ederse, ömür verirse, sağlık verirse, halkımız emaneti bu şehre hizmet et diye verirse, onun önünde de teşkilatımızın kararıyla bu yola devam edeceğiz. Başvurumuzu ilçe başkanımıza takdim ediyorum. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin. Hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Başkan Yıldırım'ın başvuru dilekçesini alan AK Parti Talas İlçe Başkanı Ragıp Dost ise seçimlerin hayırlı olmasını temenni ederek, kendisine başarılar diledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER