ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 11:50

Başkan Yazıcı Dünya Gazete Dağıtıcıları Günü'nü kutladı

Başkan Yazıcı Dünya Gazete Dağıtıcıları Gününü kutladı


Sakarya Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, gazete dağıtıcıları ile bir araya gelerek,11 Ekim Dünya Gazete Dağıtıcıları Günü’nü kutladı.

Gazete okumanın bir kültür olduğuna işaret eden Başkan Yazıcı,”İletişim araçları çok çeşitlenerek yaygınlaşmış olsa da gazeteler hala eski önem ve değerinden bir şey kaybetmemiştir. Birçok gazete okuru abone olmak koşuluyla, işyeri ve ev rahatlığında gazete okumaktadırlar. Ama birçok kimse bu gazetelerinin hangi zorluklar da ellerine geçtiğini, kapısına gazetenin nasıl ulaştığını pek düşünmemektedirler.”diye konuştu.

Türkiye'nin en büyük gazete dağıtım şirketlerinden biri olan Cihan Medya Dağıtım AŞ personelini ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Yazıcı, en üzüldüğü şeyin, dağıtıcıların abone ücretlerini almaya gittiğinde karşılaştığı zorluklar olduğunu söyledi.

Yağmur, çamur, kar, kış demeden görevlerini yapan gazete dağıtıcıları fedakâr ve cefakâr insanlar olduğunu ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Balcı da ”Her şey zamanla anlaşılacak. Gerçekler zamanla meydana çıkacak. Gazetenin baskısı, habercilik, yorum, köşe yazıları, sayfa düzeni ve zincirin son halkası dağıtımı ile birlikte büyük bir gazete oldunuz. İnsan gazeteye bakınca, işte okunacak gazete diyor. Başarıların devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.
Yemekte Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği Akyazı Şube Başkanı Hüseyin Kav, Serhat Eğitim Kurumları Müdürü Yücel Alabaş,
Sakarya Akyazı Eğitim ve Sosyal Hayatı Destekleme Derneği (AKEGDER) Başkanı Mehmet Çelik, Cihan Medya Müdürü Abdullah Takı da katıldı.


Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, gazete dağıtıcılarına tahsilât çantası, ajanda ve çeşitli hediyelerden oluşan hediye paketleri takdim etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER