ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 11:28

Başkan Yaşar öğretmenlerle kahvaltı yaptı


Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, YENİMEK ve belediye kreşlerinde görevli idareciler, öğretmenler ve çalışanlarla kahvaltıda bir araya geldi. Eğitmenlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Yaşar, bazı nasihatlerde bulunmayı da ihmal etmedi.

Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu’nda gerçekleşen kahvaltıya Yaşar’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, meclis üyeleri ve birim müdürleri de katıldı.
Kahvaltıda yoğun iş temposuna kısa bir mola veren eğitmenler, müzik eşliğinde kahvaltı ederek sohbet etme imkanı buldu. Samimi bir ortamda geçen kahvaltıda öğretmenlere hitaben kısa bir konuşma yapan Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları’na büyük önem verdiğini söyleyerek “Sıfırdan devraldığımız YENİMEK, bugün 16 noktada 69 branşta ve 10 binin üzerinde kursiyerle hizmet veriyor. Sizin yaptığımız görev insanlarımıza, gençlerimize birer meslek edindirmek, onların ekonomilerine ileride katkı yapacak eğitimler vermek, aynı zamanda da ülke, cumhuriyet, kardeşlik birlik ve beraberlik sevgisini tüm insanımıza aşılamak. Göreve geldiğim günden beri YENİMEK kurslarına belediye bütçemizden önemli kaynak ayırdık. 250 yakın öğretmenimiz var. Bu hem istihdama hem de insanların eğitimine büyük bir katkıdır” dedi.

SEVGİYİ ÖĞÜTLEDİ

Yaşar, konuşmasında öğretmenlere bazı nasihatlerde bulunmayı da ihmal etmedi. Öğretmenlere, "Kursiyerlerinize Yenimahalle’nin sevgi yüzünü gösterin” diye hitap eden Yaşar, konuşmasına şöyle devam etti: "Bu ülkenin insanını seviyorum. Diline, dinine, ırkına, mezhebine bakmadan seviyorum ve istiyorum ki mesai arkadaşlarım da böyle yapsın. Öğretmen sevgi, saygı, kucaklayıcı, öğretici demektir. Kursiyerlerinize Yenimahalle Belediyesi’nin sevgi yüzünü göstereceksiniz."
Yaşar, konuşmasının sonunda Yenimahalle Belediyesi’nin son 5 yılda kat ettiği mesafeyi özetleyerek "Yenimahalle’de farklı bir belediye yarattık. Yaptığımız hizmetlerle artık Türkiye’de konuşulan bir ilçe haline geldik. Büyük, çağdaş, kendini aşmış, vatandaşı kucaklayan, kendi kaynakları ile yatırım yapan bir belediye olduk." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER