ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 14:16

Başkan Sözlü, olimpiyat şampiyonu Atlı’yı ziyaret etti


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, eski olimpiyat şampiyonu güreşçi İsmet Atlı’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de sürdüren Sözlü, beraberinde MHP Kozan Belediye başkan adayı Musa Öztürk ile birlikte Kozan Devlet Hastanesi’nde tedavi gören eski olimpiyat şampiyonlarından İsmet Atlı’yı hastanesindeki odasında ziyaret etti. Sözlü, 1960 yılında Roma Olimpiyatları’nda serbest stilde 87 kiloda şampiyonluğu kazanan, 1951'den 1964'e kadar süren güreş yaşamında milli mayoyu 62 defa giyen, kendisine has tarzı ve güreş teknikleriyle Türk güreş tarihinde seçkin bir yeri bulunan, aynı zamanda yazarlık ve ozanlık vasıflarıyla da bilinen İsmet Atlı’nın mümtaz bir şahsiyet olduğunu söyledi.

Sözlü, “İsmet ağabeyimizin, 2003 yılında Adana’nın Karşıyaka Kışla Mahallesi’nde açılan güreş okuluna adı verildi. İsmet Atlı, ikinci adresi olarak belirlediği bu mekanda güreş sporuna katkıda bulunuyordu. Umarız ki tez zamanda sağlığına kavuşur; bilgi ve tecrübelerini genç sporculara aktarmaya devam eder. Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyorum.” ifadesini kullandı.

Şampiyon İsmet Atlı da Sözlü ve Öztürk’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER